Al eerder is er gekeken of we niet in de winterperiode in staat zouden zijn om te zoeken naar vliegtuigwrakken uit de tweede wereldoorlog welke nog in grote getale ongeborgen in het IJsselmeer liggen. In deze periode zijn er bij benadering 1000 geallieerde en Duitse toestellen in dit gebied gecrasht.

Ons lid, Wijnand Baerken (van de Medemblikse stadshavens) heeft zich hier al eerder mee bezig gehouden en heeft afgelopen weekend onze stichting een side scan zoek sonar geschonken. Hiermee is het mogelijk om dit soort zoek operaties nauwgezet uit te voeren.

Een geheel nieuwe en interessante ontwikkeling in het 16jarig bestaan van onze stichting.

We danken Wijnand voor deze bijzondere schenking en zullen na dit vaarseizoen middels een belangstellingsregistratie een aanvang maken met het samenstellen va een projectgroepje om hiermee aan de slag te kunnen gaan.